"Česko není v bezpečí" říká ministr Lipavský, Kostarika v bezpečí je!

Dnes jsem četla, že ministr zahraničních věcí, Jan Lipavský řekl na semináři k bezpečnostní strategii České republiky, že Česko dnes není v bezpečí. Hrozba podle něho přichází jak z Ruska, tak z Číny, a je proto nutné do bezpečnosti investovat.

Možná i tohle je jeden z důvodů, proč investovat do nemovitostí v Kostarice. A proč by Češi měli směřovat své investice do zahraničích nemovitostí právě do mé rodné země.

Tady je několik faktů o Kostarice, které hrají v dnešní neklidné a ruskou válkou sužované Evropy, důležitou roli:

  • Kostarika je jednou z mála zemí na světě, která nemá armádu. Dne 1. prosince 1948, na konci poslední občanské války v zemi, vůdce José Figueres Ferrer, pozdější trojnásobný prezident země, zrušil armádu jako stálou instituci, což bylo ratifikováno v politické ústavě z roku 1949, která platí dodnes. Zrušení armády znamenalo zvýšení tempa růstu HDP na obyvatele v zemi. Právě tato "výjimečná a v Latinské Americe ojedinělá" politická stabilita je jedním ze závěrů studie "Sbohem zbraním: dlouhodobé dopady zrušení armády v Kostarice na rozvoj". "Země Latinské Ameriky zažily 97 státních převratů, 21 epizod politického násilí, více než 120 epizod občanského násilí, zatímco Kostarika měla pouze jeden neúspěšný pokus o převrat v roce 1955," vysvětlil Suráyabi Ramírez, spoluautor studie Rozvojové observatoře Kostarické univerzity. V zemi bez armády "panuje kultura míru", řekl bývalý kostarický prezident Alvarado. Národ bez armády samozřejmě neznamená, že Kostarika nemá bezpečnostní složky. Je to policie, která má na starosti ochranu občanů. Ministerstvo veřejné bezpečnosti prostřednictvím různých ředitelství plní úkoly, které v jiných zemích plní armády, jako je kontrola drog nebo ostraha pobřeží a hranic.

  • Podle nejnovější aktualizace Globálního mírového indexu je Kostarika považována za nejbezpečnější zemi Latinské Ameriky. Je také nejmírumilovnější zemí ve Střední Americe s nízkou mírou násilné trestné činnosti a vysokou politickou stabilitou.

  • Kostarika je nejšťastnější zemí Latinské Ameriky. Prestižní časopis National Geographic věnoval své vydání časopisu s názvem "The Pursuit of Happiness" (Honba za štěstím) výčtu aspektů, které ovlivňují obyvatele Kostariky, Dánska a Singapuru a díky nimž jsou jejich obyvatelé nejšťastnější na světě.  Podle publikace se v těchto zemích lidé cítí bezpečně, mají smysl pro cíl a užívají si života, čímž dosahují štěstí. V případě Kostariky se jedná nejen o hodnocení nejšťastnější země Latinské Ameriky, ale také o zemi, kde lidé podle svých slov denně pociťují více pozitivních emocí než kdekoli jinde na světě.

         

Pocity obyvatel Kostariky jsou zásluhou kombinace geografických podmínek a sociální politiky, která vytvořila silnou kombinaci rodinných vazeb, všeobecné zdravotní péče, víry, trvalého míru a rovnosti.

Hledáte-li hledáte vhodné a bezpečné místo pro investice do zahraničních nemovitostí, Kostarika je určitě správnou volbou. Jestli toužíte po vlastní exotické nemovitosti ve slunné Kostarice, neváhejte se na mě obrátit. Jsem certifikovaná realitní makléřka a pocházím z Kostariky. Mám znalost místních předpisů (zákony, daně, poplatky) a znalost prodej nemovitosti, který probíhá odlišně od českých zvyklostí. Se mnou bude Vaše investice bezpečná!

 

Pokud máte zájem investovat v mé rodné Kostarice a hledáte odbornou pomoc, kontaktujte mě telefonicky nebo přes níže uvedený formulář a já se s Vámi spojím.

*
*
*
fname: phone: lname: