Dejte výpověď a přestěhujte se do zahraničí: Kostarika

Rok 2023 je rokem, kdy se můžete vydat za svým snem: Dejte výpověď a přestěhujte se do jedné z nejlepších destinací k životu na světě.

Odborníci ze společnosti International Living již více než tři desetiletí prohledávají každý kout zeměkoule a hledají nejlepší místa pro život a odpočinek. Výsledkem je prestižní výběr vynikajících destinací, kde můžete žít zdravější a šťastnější život, utratit mnohem méně peněz a získat mnohem více. Podle aktuálního vydání je právě Kostarika jednou z takových zemí. V tomto žebříčku se umístila na pátém místě a předběhla tak země jako jsou Itálie, Francie, Řecko či Španělsko.

Kostarika je středoamerický klenot, který má určitou magickou kvalitu, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Cizinci sem průběžně přicházejí ve vlnách (více než 10 % obyvatelstva z více než 5 milionů obyvatel jsou expati), aby v Kostarice našli svůj nový domov.

Možná je to tropické klima, hojnost přírody, přátelští Kostaričané, nebo četné možnosti nabídky kvalitních nemovitostí. S nižšími životními náklady, snadnou dostupností tam a zpět do Evropy a dostupnou lékařskou péčí není divu, že Kostarika zůstává na vrcholu seznamu zahraničních investorů. 

Pro ty, kteří se chtějí vyhnout stále více rozdělenému světu, nabízí Kostarika stabilitu v často nestabilním regionu. Kostarika je mezinárodně uznávána pro svůj závazek k životnímu prostředí – zhruba čtvrtina její půdy je chráněna jako národní parky a přírodní rezervace. A spoustu let běží z 98 % na obnovitelné energii. 

Když vláda v roce 1948 zrušila svou armádu, svět si toho všiml a Kostarika si vysloužila přezdívku „Švýcarsko Střední Ameriky“. Tento vojenský rozpočet byl přidělen na školství a zdravotnictví. Výsledkem je vzdělání pro všechny a přístup ke zdravotní péči pro všechny občany a legální obyvatele s jedním z nejlépe hodnocených modelů veřejné zdravotní péče v Latinské Americe.

Možná součástí kouzla Kostariky je žít zdravějším životním stylem. Moje rodná Kostarika je rozmanitou zemí, která nabízí širokou škálu možností, jak zůstat aktivní – ať již je to rybaření, surfování, šnorchlování, golf, pěší turistika, jízda na koni, cyklistika či třeba jóga. Zdravá strava hraje také významnou roli v oblíbenosti Kostariky s výběrem místně pěstovaného tropického ovoce, zeleniny, organických vajec, hojnosti mořských plodů a hovězího masa krmeného trávou. Není žádným překvapením, když uslyšíte od expatů, že jednoduše shodili nechtěnou váhu, snížili svůj krevní tlak a zlepšili svůj zdravotní stav.

Pokud máte rádi slunné a teplé počasí, suché tropické pláže Guanacaste nebo zelené džungle jižní zóny a Karibiku vás nezklamou. Dáváte přednost mírnějšímu počasí? Vyšší nadmořské výšky San José a Central Valley jsou tou správnou volbou. S tuctem oficiálních klimatických pásem a stovkami mikroklimat je v rozmanité Kostarice místo pro osobní preference každého počasí. A lopaty na sníh nechte doma! 

Od pandemie přišla Kostarika s novými iniciativami, které pomáhají expatům investovat, ochutnat tropického života a získat v Kostarice rezidenci, včetně nového digitálního nomádského víza a aktualizovaného zákona, který má přilákat důchodce. 

Pokud uvažujete o investici v Kostarice, obraťte se na mě, ráda Vám poradím tak, aby vaše investice byla splněním krásného snu a ne noční můrou. 

Kontaktujte mě telefonicky na +420 739 698 393. 

Prohlédnout si aktuální nabídku nemovitostí v Kostarice zde. Pokud jste nenašli nemovitost, která by Vás zajímala, prosím, kontaktujte mě.