Dejte výpověď a přestěhujte se do zahraničí: Kostarika

Rok 2023 je rokem, kdy se můžete vydat za svým snem: Dejte výpověď a přestěhujte se do jedné z nejlepších destinací k životu na světě.

Odborníci ze společnosti International Living již více než tři desetiletí prohledávají každý kout zeměkoule a hledají nejlepší místa pro život a odpočinek. Výsledkem je prestižní výběr vynikajících destinací, kde můžete žít zdravější a šťastnější život, utratit mnohem méně peněz a získat mnohem více. Podle aktuálního vydání je právě Kostarika jednou z takových zemí. V tomto žebříčku se umístila na pátém místě a předběhla tak země jako jsou Itálie, Francie, Řecko či Španělsko.
Kostarika investovat zahraniční nemovitost reality bydlení v Kostarice Maria Kopřivová realitní makléřka z Kostariky
Kostarika je středoamerický klenot, který má určitou magickou kvalitu, kterou nikde jinde na světě nenajdete. Cizinci sem průběžně přicházejí ve vlnách (více než 10 % obyvatelstva z více než 5 milionů obyvatel jsou expati), aby v Kostarice našli svůj nový domov.

Možná je to tropické klima, hojnost přírody, přátelští Kostaričané, nebo četné možnosti nabídky kvalitních nemovitostí. S nižšími životními náklady, snadnou dostupností tam a zpět do Evropy a dostupnou lékařskou péčí není divu, že Kostarika zůstává na vrcholu seznamu zahraničních investorů. 

Pro ty, kteří se chtějí vyhnout stále více rozdělenému světu, nabízí Kostarika stabilitu v často nestabilním regionu. Kostarika je mezinárodně uznávána pro svůj závazek k životnímu prostředí – zhruba čtvrtina její půdy je chráněna jako národní parky a přírodní rezervace. A spoustu let běží z 98 % na obnovitelné energii. 

Když vláda v roce 1948 zrušila svou armádu, svět si toho všiml a Kostarika si vysloužila přezdívku „Švýcarsko Střední Ameriky“. Tento vojenský rozpočet byl přidělen na školství a zdravotnictví. Výsledkem je vzdělání pro všechny a přístup ke zdravotní péči pro všechny občany a legální obyvatele s jedním z nejlépe hodnocených modelů veřejné zdravotní péče v Latinské Americe.

Možná součástí kouzla Kostariky je žít zdravějším životním stylem. Moje rodná Kostarika je rozmanitou zemí, která nabízí širokou škálu možností, jak zůstat aktivní – ať již je to rybaření, surfování, šnorchlování, golf, pěší turistika, jízda na koni, cyklistika či třeba jóga. Zdravá strava hraje také významnou roli v oblíbenosti Kostariky s výběrem místně pěstovaného tropického ovoce, zeleniny, organických vajec, hojnosti mořských plodů a hovězího masa krmeného trávou. Není žádným překvapením, když uslyšíte od expatů, že jednoduše shodili nechtěnou váhu, snížili svůj krevní tlak a zlepšili svůj zdravotní stav.

Pokud máte rádi slunné a teplé počasí, suché tropické pláže Guanacaste nebo zelené džungle jižní zóny a Karibiku vás nezklamou. Dáváte přednost mírnějšímu počasí? Vyšší nadmořské výšky San José a Central Valley jsou tou správnou volbou. S tuctem oficiálních klimatických pásem a stovkami mikroklimat je v rozmanité Kostarice místo pro osobní preference každého počasí. A lopaty na sníh nechte doma! 

Od pandemie přišla Kostarika s novými iniciativami, které pomáhají expatům investovat, ochutnat tropického života a získat v Kostarice rezidenci, včetně nového digitálního nomádského víza a aktualizovaného zákona, který má přilákat důchodce. 

Pokud uvažujete o investici v Kostarice, obraťte se na mě, ráda Vám poradím tak, aby vaše investice byla splněním krásného snu a ne noční můrou. 

 

Kontaktujte mě telefonicky na +420 739 698 393. 

Prohlédnout si aktuální nabídku nemovitostí v Kostarice zde.

 

Pokud jste nenašli nemovitost, která by Vás zajímala, prosím, kontaktujte mě.

*
*
*
phone: lname: