Kostarika vyhlášena National Geographic nejlepší destinací Latinské Ameriky

 

Kostarika to opět dokázala! Kostarika byla korunována časopisem National Geographic jako "Nejlepší destinace Latinské Ameriky" Travel Readers' Choice Awards. Je to další úspěch pro mou rodnou a krásnou zemi, která byla již dříve vyhlášena nejlepší destinací udržitelného cestovního ruchu. V posledních letech se Kostarika stala přední destinací pro cestovatele, kteří hledají jedinečnou kombinaci dobrodružství, přírodních krás a udržitelnosti.

Kostarika - deštný prales Maria Kopřivová realitykostarika kostarika nemovitosti investice

Slavnostní předávání cen National Geographic Travel Readers' Choice Awards 2023 se konalo 25. dubna 2023 v Madridu. Kritérii pro výběr byly udržitelnost, vynikající kvalita a závazek k autenticitě.

Nejvíce National Geographic zaujala kostarická biodiverzita a úsilí o ochranu přírody. Země má rozmanité biotopy a její poloha mezi dvěma oceány, které středem země protínají Středoamerické Kordillery s několika sopkami z ní dělá ideální místo pro užívání si přírody.

National Geographic zdůraznil, že výlet po Kostarice umožňuje vstoupit do pralesů s neuvěřitelnou biologickou rozmanitostí, procházet se po plážích obklopených mangrovovými porosty a pískem, kde želvy kladou svá vejce, a potápět se ve vodách tak čistých, že přitahují množství mořských druhů.

Kostarika nebyla jedinou zemí, která se o ocenění ucházela. Ve stejné kategorii soupeřila s Kolumbií, Ekvádorem, Mexikem a Chile. Díky svým výjimečným přírodním krásám a úsilí o ochranu přírody se však dokázala dostat na první místo.

Udržitelný ráj

Kostarika je dlouhodobě v čele iniciativ udržitelného cestovního ruchu a závazek země k ochraně životního prostředí je patrný z rozsáhlé sítě národních parků, chráněných oblastí a rezervací. Kostarika, jejíž více než 25 % rozlohy je označeno jako chráněné území, je zářným příkladem pro zbytek světa a National Geographic ocenil její úsilí o zachování bohaté biologické rozmanitosti a podporu udržitelných postupů.

Kostarika nabízí návštěvníkům pozoruhodnou škálu přírodních divů, od bujných deštných pralesů plných exotických zvířat až po nedotčené pláže a křišťálově čisté vody. Díky odpovědnému cestovnímu ruchu Kostarika zajišťuje, že i budoucí generace budou mít možnost poznat tuto neuvěřitelnou krajinu.

Kostarika - deštný prales Maria Kopřivová investice do zahraničních nemovitostí realitykostarika kostarikanemovitosti

Kostarika je vyhledávanou destinací pro milovníky dobrodružství. Nabízí celou řadu vzrušujících aktivit, včetně divoké jízdy na zip-linu korunami stromů v deštných a mlžných pralesích, sjíždění rozbouřených řek na raftech, surfování na prvotřídních vlnách a výstupů na sopky. Rozmanitá topografie s tichomořským i karibským pobřežím, horami a deštnými pralesy poskytuje nekonečné možnosti pro objevování přírody a adrenalinové zážitky.

 

Kostarika je rájem pro milovníky divoké přírody. Země je domovem ohromujícího množství živočišných a rostlinných druhů. Můžete se kochat pohledem na vydatné tlupy opic, kde dominují krásné malpy či nepřeslechnutelní vřeštani, malebné tukany, lenochody, jaguáry a pestré tropické ptactvo, abych jmenovala alespoň některé z nich. Ať už jde o pozorování nepolapitelných bájných quetzalů v rezervaci Monteverde Cloud Forest nebo o pozorování mořských želv hnízdících na karibském pobřeží, milovníci přírody se ocitnou v podmanivém světě biologické rozmanitosti.

Kostarika Qutzal bájný pták - Kostarika - deštný prales Maria Kopřivová investice do zahraničních nemovitostí realitykostarika kostarikanemovitosti

Život Pura Vida

Jedním z charakteristických rysů nás kostaričanů je pojem "Pura Vida", což v doslovném překladu znamená "čistý život". My kostaričané ( sami sebe nazýváme „Ticos“) používáme tento výraz k pozdravu, rozloučení, že je vše perfektní, že vše jde dobře. Nejsou to však jen slova, která odrážejí skutečný význam slova ¡Pura Vida! Je to náš způsob života, života Ticos. Není divu, že Kostarika byla označena za jednu z nejšťastnějších zemí světa, a to především proto, že se jen těžko necháváme něčím stresovat. Máme rádi pohodový život a jednoduchý pohled na život.  Žádné starosti, žádný povyk, žádný stres.

Kostarika - deštný prales Maria Kopřivová investice do zahraničních nemovitostí realitykostarika kostarikanemovitosti

Dovolená a investice

Koupě nemovitosti v Kostarice vám umožní mít místo, kde si můžete užít dovolenou s rodinou a přáteli, a zároveň vydělat peníze na svém domě tím, že ho budete pronajímat, když ho nebudete využívat.  Je samozřejmě třeba zvážit několik věcí, je důležité, abyste si vybrali správnou lokalitu, organizovanou komunitu, která nabízí dostatek vybavení a zabezpečení, které jsou atraktivní pro vaše hosty, a pokud nemáte čas dohlížet a spravovat svou nemovitost, je nejlepší najít společnost pro správu nemovitostí, která vám s tím může pomoci, abyste se vyhnuli jakýmkoli bolestem hlavy.

 

 

Pokud zvažujete investice v mé rodné Kostarice, neváhejte mě kontaktovat pro více informací.

Maria Kopřivová, realitní makléřka RE/MAX LEKVI, tel. +420 739 698 393
E: maria.koprivova@re-max.cz