Kostarika – Příroda, deštné pralesy, ale i populární filmová destinace

Kostarika je nejen jedním z nejlepších míst na světě pro strávení nádherné dovolené. Příroda! Deštné pralesy, divoká příroda, dobrodružství. V posledních letech země přitahuje také hollywoodské producenty a další mezinárodní filmaře, kteří objevili potenciál země pro natáčení filmů a televizních pořadů. Kostarika je zemí, která se snaží propagovat nádherné lokality svého území, a ty se staly dokonalým prostředím pro skvělé mezinárodní filmy. Nejednou byla má rodná Kostarika filmovou destinací hereckých hvězd jako jsou Ben Affleck, Justin Timberlake nebo Will Smith, aby zde natočili některé ze svých populárních filmů.

Možná při vaší další cestě do Kostariky můžete navštívit některé z těchto filmových lokací a tyto filmy si připomenout.

Zde je výběr těch nejznámějších:

Spy Kids 2 - Ostrov ztracených snů: Jako ostrov ztracených snů byl vybrán nejpopulárnější kostarický park, národní park Manuel Antonio. Ve filmu hrají mimo jiné Antonio Banderas, Carla Gugino, Alexa Vega, Daryl Sabara, Steve Buscemi, Mike Judge a Ernesto. V tomto filmu je slavná scéna, v níž sourozenci Cortezovi spadnou ze sopky do vědcovy laboratoře. Jedná se o sopku Arenal, která se nachází v národním parku Volcán Arenal.

 

 

 

Ztracený svět: Jurský park – Děj filmu Jurský park se odehrává na ostrově v Kostarice. Tento film, který režíroval Steven Spielberg a hrají v něm úžasní herci jako Sam Neil, Laura Dern a Jeff Goldblum. Skutečné místo, kde se Jurský park odehrával, je Isla del Coco v Kostarice, nicméně žádná ze scén se ve skutečnosti nenatáčela na Kostarice. Většina natáčení probíhala na Havaji. Isla del Coco sice není plná prastarých plazů, ale i tak je to místo plné zázraků a krásných přírodních scenérií, které můžete prozkoumat. Kostarická vláda jej před více než čtyřiceti lety vyhlásila národním parkem, což umožnilo jeho téměř nedotčenou ochranu, a UNESCO jej prohlásilo za světové přírodní dědictví.

 

Suicide Squad: Sebevražedný oddíl: Tajná vládní agentura naverbuje několik nejnebezpečnějších superpadouchů, aby vytvořili obrannou jednotku. V hlavních rolích se objevil Will Smith, Jared Leto a Margot Robbie. Některé scény se natáčely v kostarickém Sarapiquí (Hacienda Sueño Azul) a Pococí.

 

 

 

Paddington: Paddington je britský komediální film, který režíroval Paul King. Film je natočen podle knihy Michaela Bonda Medvídek Paddington. Roztomilý medvěd v příběhu ve skutečnosti pochází z Peru. Přesto se záběry z deštného pralesa na začátku filmu natáčely v Kostarice.

 

1492: Dobytí ráje - Conquest of Paradise: Film natočil režisér Ridley Scott a zachycuje příběh námořníka z Janova, který vyplul na lodích Pinta, Niňa a Santa Maria hledat novou cestu do Indie a objevil nový svět. Ve filmu dominuje především výkon Gérarda Depardieu, Sigourney Weaver jako královny či Tchéky Karyo jako kapitána Pinzona. Kolumbovo přistání ve filmu se odehrává na pláži nedaleko města Jacó Beach v Kostarice.

 

 

The Blue Butterfly - Modrý motýl: Modrý motýl je kanadský dobrodružný film z roku 2004. Film podle skutečné události vypráví o nevyléčitelně nemocném desetiletém chlapci, jehož vroucím přáním je chytit nejkrásnějšího motýla - tajemného a jen těžko polapitelného Modrého Morpha, za ním je třeba podniknout dobrodružnou výpravu do džungle.William Hurt hraje entomologa Alana Osborna, který ho vezme do kostarické džungle, aby tohoto krásného motýla našel.K tomu využijí služeb místního indiána a šaman, kterého ztvárnil další známý americký herec Raoul Max Trujillo. Film natočený podle skutečné události se částečně natáčel v karibské části Kostariky, v Puerto Viejo.

 

After Earth - Po zániku Země: Americký postapokalyptický akční film, který natočil M. Night Shyamalan  a jehož příběh se odehrává v budoucnosti, kdy lidé evakuovali Zemi na jinou planetu kvůli rozsáhlé ekologické katastrofě. V hlavních rolích s Jaden Smith a Will Smith. Film se také natáčel v Kostarice, konkrétně v La Fortuna de San Carlos a v Sarapiquí.

 

 

 

Runner runner - Hra na hraně: Americký kriminální thriller z roku 2013 režírovaný Bradem Furmanem, hlavní roli ztvárnil Justin Timberlak. V příběhu vystupuje Richie (Justin Timberlake), postgraduální student z Princetonu, který věří, že byl podveden, a cestuje do Kostariky, aby se střetl s online hazardním magnátem Ivanem Blockem (Ben Affleck). Ve filmu se objevují tyto lokace z Kostariky: řeka Tárcoles, La Carpio, Mercado Central - centrální trh a most Los Anonos či záběry San José a Puntarenas.

 

¡Q'Viva! The Chosen: Americká televizní reality show, která sleduje hvězdy Jennifer Lopez a Marc Anthony, kteří cestují po Latinské Americe spolu s režisérem a choreografem Jamiem Kingem, aby objevili ty nejautentičtější, nejoriginálnější a nejtalentovanější baviče a naverbovali je pro svou produkci v Las Vegas „největší latinské show všech dob." Část této reality show se odehrávala v karibské části Kostariky, v městečku Puerto Viejo de Limón, v prostředí hotelu Rocking J's.