Trh s luxusními nemovitostmi v Kostarice oživuje díky rozmachu hotelů, rezidencí a smíšených nemovitostí

 

Kostarický střední a severní Pacifik zažívá boom na trhu s luxusními nemovitostmi, přičemž tento trend by měl pokračovat i v následujících 5 letech. Příchod digitálních nomádů, severoamerických důchodců a růst mezinárodní pověsti Kostariky jako přírodní turistické destinace pohánějí tuto vlnu rozvoje, a to i přes problémy způsobené pandemií.

Analýzy dat do investičních projektů v Kostarice poukazuje na aktuální investice ve výši přibližně 400 milionů dolarů do 12 hotelových projektů, převážně luxusních, a také do rezidenčních komplexů vybudovaných v okolí těchto letovisek.

Přestože některé z těchto projektů v oblasti pohostinství a smíšeného využití byly postiženy pandemií, mnohé z nich jsou v současné době v pokročilé fázi projektování, povolování a výstavby. Postupné oživení cestovního ruchu v Kostarice s opětovným otevřením leteckých tras a návratem velkých leteckých společností do regionu bylo klíčovým faktorem pro opětovnou aktivaci těchto projektů ze strany místních i zahraničních investorů.

Přitažlivost "prémiových rezidencí".

Jednou z hlavních hnacích sil této realitní expanze v Kostarice jsou takzvané "značkové rezidence". Tyto luxusní rezidenční komplexy vznikají ve spolupráci s prestižními mezinárodními hotelovými značkami. Obyvatelé těchto "značkových rezidencí" si užívají soukromí a pohodlí svých domovů a zároveň využívají všech služeb a vybavení exkluzivního letoviska.

Investoři a developeři na druhé straně získávají za své nemovitosti vyšší hodnotu, protože ceny za metr čtvereční v těchto komplexech mohou být 2 až 3krát vyšší než v tradičních rezidenčních projektech. Podle odhadů kostarického Ministerstva bydlení a lidských sídel zůstala výstavba a prodej značkových rezidencí v Kostarice stabilní i během nejkritičtějších měsíců pandemie, což svědčí o solidní poptávce v současnosti.

Nový boom na trhu

Po několikaleté recesi, která nastala po krizi rizikových hypoték v roce 2008, nabraly investice na pobřeží Tichého oceánu v Kostarice zhruba před pěti lety na obrátkách. Důvodem byly veřejné investice do infrastruktury, reaktivace poptávky a celosvětové uznání země jako destinace udržitelného cestovního ruchu.

Dnes, kdy se vynořuje z pandemie, se stále více amerických důchodců snaží odejít do důchodu na místo, které jim umožňuje spojení s přírodou. Přijetí zákona o digitálním nomádství, který nabízí pobídky a daňové výhody pro ty, kdo pracují na dálku z Kostariky, přilákalo zahraniční talenty a podpořilo cestovní ruch a místní ekonomiku.

Kostarická turistická centrála pokračuje ve svém úsilí o prezentaci Kostariky jako jedinečné destinace, která nabízí autentické zážitky ze života, wellness a dobrodružství uprostřed přírody. Spolu s nově vznikajícími trendy práce na dálku a digitálních nomádů se podle prognóz promítá do zvýšené poptávky po dlouhodobém ubytování v plážových hotelech, což generuje trvalý růst v regionu.

 

 

Proč si zvolit právě mě pro optimalizaci vašich investic do nemovitostí v Kostarice?

Jsem jedinou certifikovanou realitní makléřkou v České Republice, která pochází z Kostariky a jsem připravena poradit investorům, vlastníkům a developerům v jejich sofistikovaných investičních projektech v mé rodné Kostarice. Mám dlouholeté zkušenosti a znalosti kostarického realitního trhu a využívám přesné výzkumy a analýzy, které mě umožňují identifikovat nové trendy a investiční příležitosti. Současně za sebou mám v Kostarice kompletní tým kostarických realitních makléřů, právníků, notářů a architektů, kteří zajišťují veškeré služby.

Specializuji se na poskytování strategického poradenství s cílem optimalizovat vaše realitní transakce v Kostarice, ať už jde o rezidenční, komerční nebo smíšené využití. Můj přístup se zaměřuje na hledání individuálních a nákladově efektivních řešení, která jsou přizpůsobena specifickým potřebám a cílům každého klienta.

Kromě toho úzce spolupracujeme s významnými developery a klíčovými hráči na trhu, což nám umožňuje zasvěcený pohled na nejslibnější investiční příležitosti v Kostarice.  

Svěřte se do mé péče a posuňte své investice do nemovitostí na vyšší úroveň. Jsem odhodlána s celým mým týmem poskytnout vám odborné poradenství, které potřebujete k informovanému rozhodování a dosažení úspěchu na dynamickém trhu nejen luxusních nemovitostí v Kostarice.

 

Pokud máte zájem investovat v mé rodné Kostarice a hledáte odbornou pomoc, kontaktujte mě telefonicky nebo přes níže uvedený formulář a já se s Vámi spojím.

*
*
*
phone: fname: